Wybieramy najlepsze etui na telefon – skórzane vs. silikonowe

Wybieramy najlepsze etui na telefon – skórzane vs. silikonowe

Mimo wielu zabiegów producentów, smartfony, to nadal urządzenia delikatne, które mogą ulec zniszczeniu, kiedy tylko przez nieuwagę zrzucimy je z pewnej wysokości lub nawet podczas codziennego użytkowania zarysujemy je jakimś metalowym przedmiotem. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie tych stosunkowo drogich telefonów, a najlepszym rozwiązaniem jest etui.

Największym problemem wszystkich użytkowników smartfonów są bardzo łatwo rysujące się wyświetlacze, pękające obudowy z tworzywa sztucznego oraz inne mechaniczne usterki. I choć niektóre urządzenia tego typu zostały wyposażone w szkła wzmocnione, to nadal nie chronią one nas przed wypadnięciem telefonu z ręki lub kieszeni. Doskonałym zabezpieczeniem przed taką sytuacją jest etui. Te jednak powinno być dostosowane do naszych potrzeb oraz charakterystyki używania samego telefonu.

Jednym z popularniejszych etui jest kabura. Stworzona na bazie grubiej skóry, skutecznie chroni smartfon przed poważnymi wypadkami. Najczęściej jest też wyposażona w wygodny uchwyt, który pozwala zainstalować ją przy spodniach lub na pasku. Wadą tego typu rozwiązania jest jego koszt. Wśród wszystkich dostępnych na rynku etui, za kabury zapłacimy najwięcej. Ze skóry produkowane są też tak zwane wsuwki lub jak je niektórzy nazywają – kieszonki. Bardzo skutecznie chronią one telefon przed zarysowaniami, ale jeśli chodzi o jego upadek z pewnej wysokości na twardą powierzchnię, to nie będą już tak skuteczne. Dodatkowo w przypadku tego typu zabezpieczeń mamy poważnie utrudniony dostęp do samego urządzenia. Żeby skorzystać z ekranu smartfona, musimy go wyciągnąć z kieszonki i dopiero wtedy możemy na nim pracować. Efektem tego, telefon nie jest zabezpieczony podczas codziennego użytkowania, a tylko wtedy, gdy znajduję się w naszej kieszeni lub torbie. Ten rodzaj zabezpieczeń najchętniej wybierają osoby, które rzadziej używają telefonu lub tej jest stosunkowo duży.

Etui na telefony Samsung w sklepie internetowym www.movear.pl
Etui na telefony Samsung w sklepie internetowym www.movear.pl

Z kolei futerały wykonane są zazwyczaj z plastiku i oplatają cały telefon, posiadając jednocześnie klapkę zasłaniającą ekran. Tył telefonu chroni specjalna podkładka z tworzywa sztucznego. Wadą tego tupu pokrowca jest dość mała odporność na uszkodzenia mechaniczne, konieczność dopasowania rozmiaru do posiadanego modelu smartfona i możliwość porysowania ekranu obcym ciałem, które dostało się pomiędzy wyświetlacz a klapkę. Należy jednak docenić estetykę tego rozwiązania. W sprzedaży znajdziemy też silikonowe ochroniacze, które cechuje stosunkowo wysoki poziom zabezpieczenia, zwłaszcza w kontekście do ich ceny. Jedyną jego wadą jest stosunkowo szybkie zużycie tego materiału.

5 Comments

  1. Wybrałam skórzane jakoś idealnie komponowało się z moją torebką służbową 🙂

  2. Mimo wszystko wybralbym silikonowe zawsze jest twardsze od skorzanego i przy upadku na asfalt zrobi na pewno roznice.

Comments are closed.