Tonery do drukarek dzięki którym dużo zaoszczędzisz

Tonery do drukarek dzięki którym dużo zaoszczędzisz

Zakup najtańszej drukarki atramentowej to tylko początek wydatków. Dowiesz się o tym, kiedy po raz pierwszy wymienisz toner na nowy od oficjalnego producenta. Istnieją jednak sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na tuszu, jeśli chcesz drukować dokumenty ekonomicznie.

Tanie drukarki – drogi atrament!

Drukarki atramentowe są często bardzo tanie. Jest tak, ponieważ są sprzedawane po kosztach, a nawet ze stratą – producent albo nie czerpie zysków z samej drukarki, albo traci pieniądze. Producent czerpie najwięcej z wkładów do drukarek, które kupujesz po zakupie drukarki. Nawet jeśli firma zarabia trochę pieniędzy na każdej sprzedanej drukarce, to główny zysk jest na tuszach. Zamiast sprzedawać ci drukarkę, która może być dość droga, chcą sprzedawać ci drogie wkłady i zarabiać na bieżąco, ponieważ nabój jest materiałem eksploatacyjnym. Możesz to łatwiej porównać z maszynkami do golenia – kup maszynę tanio, a następnie wydaj duże pieniądze na kasety z ostrzami. Zamiast jednorazowego zysku z maszynki do golenia, producent otrzyma stały zysk, ponieważ klient nadal kupuje zamienną żyletkę (wkład) – lub atrament, w naszym przypadku.

Zamienniki

Wielu producentów drukarek dokłada wszelkich starań, aby utrudnić korzystanie z nieformalnych (zgodnych odpowiedników) wkładów atramentowych poprzez osadzenie mikroczipów w ich oficjalnych wkładach atramentowych (lub laserowych). Jeśli użyjesz nieoficjalnej kasety lub napełnisz oryginalną kasetę, drukarka może odmówić jej użycia, po prostu wyświetli błąd lub w ogóle nie zobaczy zainstalowanej kasety.

W przeszłości producenci drukarek wymyślali własne argumenty, próbując uzasadnić wysokie koszty oficjalnych wkładów atramentowych i układów scalonych, które blokują konkurencję. Oczywiście argumenty te nie uzasadniają one zbyt wysokich kosztów atramentu dla drukarki lub ograniczenia w stosowaniu wkładów innych firm, lub wkładów wielokrotnego napełniania.

Kobieta pracująca

Zaoszczędź na drukowaniu

Ostatecznie cena czegoś jest tym, co ludzie są skłonni zapłacić, a producenci drukarek stwierdzili, że większość konsumentów jest skłonna zapłacić za wymianę wkładów atramentowych. Staraj się nie ulegać tej presji. Kup pojemniki z tuszem wielokrotnego użytku lub kompatybilne: pojemniki z tuszem wielokrotnego użytku innych producentów są zwykle znacznie tańsze. Możesz kupić zestawy do napełniania własnych wkładów do drukarek, ale mogą być zabrudzone. Twoja drukarka może odmówić przyjęcia ponownie napełnionego wkładu, jeśli zawiera mikroczip.

Drukarki laserowe używają tonera zamiast wkładów atramentowych. Jeśli drukujesz wiele czarno-białych dokumentów, drukarka laserowa może być tańsza, bardziej opłacalna i bardziej ekonomiczna. Kup wkłady XL (przedłużona żywotność): jeśli kupujesz oficjalne wkłady do drukarki, za każdym razem wydawaj więcej pieniędzy. Najtańsze pojemniki z tuszem wcale nie zawierają dużo atramentu, podczas gdy większe pojemniki z tuszem XL będą zawierały znacznie więcej atramentu za podobne pieniądze. Często taniej jest kupować w sklepach internetowych, które mają niską cenę.

Najlepsze zamienniki do drukarek znajdziesz na www.artjet.pl, tusze i tonery takich marek jak Orink, TFO, Activejet, Actis. Sklep należy do czołowych dostawców zamienników do drukarek w Polsce.