Szafki pod telewizor – najpopularniejsze typy szafek pod telewizory

Szafki pod telewizor – najpopularniejsze typy szafek pod telewizory

Kiedy pojawiły się komputery, wielu ekspertów zapowiadało rychły upadek ery telewizji. Jednak to urządzenie wkroczyło w nasze życie mocniej, niż ktokolwiek mógł sobie wyobrazić. Telewizor jest w każdym mieszkaniu, często nie jeden, ale kilka. Producenci nieustannie oferują nam nowe technologie i rozwiązania, dzięki którym telewizory są inteligentniejsze, i cieńsze. Zupełnie nowy telewizor jest bezużyteczny do stawiania na starych meblach – dlatego musisz przygotować dla niego specjalny cokół, aby proces oglądania filmów i programów telewizyjnych był jak najbardziej komfortowy.

Główne typy szafek pod telewizor

Po wybraniu tego telewizora konieczne będzie rozpoczęcie zakupu stolika telewizyjnego, a przynajmniej dokładne określenie jego głównych parametrów. Wskazane jest również, aby zrozumieć, gdzie będzie stać telewizor. Jest to konieczne, aby określić wymiary stolika. Następnie pozostaje zdecydować, jakiego rodzaju powinna być konstrukcja, z jakiego materiału wykonana i na jaki kolor jest pomalowana. Ze względu na typ projektu wszystkie stojaki telewizyjne można podzielić na następujące typy:

  • Stojak. Podstawa różni się od wszystkich innych typów tym, że telewizor nie jest umieszczony na poziomej powierzchni, ale jest zamontowany na specjalnie dostępnym wsporniku. Sam stojak może być wystarczająco niski, ale telewizor można zamocować na wygodnej wysokości. Przewody mają specjalne miejsce (kanał kablowy), aby nie zepsuły wnętrza. W przyszłości będzie można po prostu zmienić kąt obrotu i pochylenia ekranu. Nawet jeśli ktoś przypadkowo dotknie takiego krawężnika, telewizor nie spadnie, ponieważ jest bezpiecznie przymocowany do wspornika.
  • Zwykła szafka pod TV. Ma tylko jedną funkcję – podtrzymywać stojący na niej telewizor. Są to z reguły raczej kompaktowe produkty, które są wyposażone w najlepszym przypadku w parę półek do przechowywania dysków i instalowania sprzętu pomocniczego. Takie produkty są używane w małych pomieszczeniach.
  • Komoda. To już produkt dużo bardziej funkcjonalny. Taki mebel nie tylko utrzymuje telewizor na sobie, ale służy również jako dość przestronny schowek. Jeśli w przedpokoju wybrana zostanie szafka, będzie można w niej przechowywać dyski, dokumenty, zdjęcia, całą domową kolekcję gadżetów i wiele więcej. Wysokość komody może być dowolna: w sypialniach najczęściej montowane są meble wyższe, a w salonie niskie i szerokie. Na powierzchni szafki oprócz telewizora można umieścić wiele uroczych akcesoriów. Często takie szafki są częścią całego zestawu mebli, który obejmuje również półki ścienne i szafki montowane nad telewizorem.

Materiał

Wybór materiału zależy od osobistych preferencji, cech projektowych lokalu i możliwości finansowych. Szafki drewniane charakteryzują się maksymalną wytrzymałością, wytrzymałością i pięknym wyglądem. Konserwacja takiego stolika nocnego jest wymagana regularnie. Drewniane szafki pod TV https://meble-bik.pl/pol_m_meble_szafki-rtv-pod-telewizor-164.html są lakierowane i malowane, mogą być dość proste lub ozdobione licznymi rzeźbami. Jedyną wadą jest cena. Płyta wiórowa produkowana jest na bazie wiórów drzewnych i trocin, które są spajane żywicami formaldehydowymi. Od góry płyta pokryta jest folią (płyta wiórowa laminowana), rzadziej okleiną. To bardzo tani materiał, który świetnie wygląda. Na folię można nanieść dowolny wzór, dzięki czemu szafki z płyty wiórowej doskonale imitują różne rodzaje drewna. Najważniejsze jest wyjaśnienie, do której klasy emisji formaldehydu należy produkt.

Do mieszkania nadają się tylko meble klasy E1, a idealnie sprawdzi się E0. MDF produkowany jest również na bazie wiórów drzewnych, które są prasowane pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia, a klejony jest przy użyciu naturalnych komponentów. Jest to materiał przyjazny dla środowiska, o dużej gęstości i łatwy w obróbce. Otwory do mocowania osprzętu nie kruszą się, dzięki czemu produkty są mocne i niezawodne. Z MDF można uzyskać produkty o dość złożonej konstrukcji. Materiał jest bardziej odporny na wilgoć i ogień niż płyta wiórowa, ale też kosztuje więcej. Jeśli masz wystarczające fundusze, szafka MDF będzie doskonałym i trwałym nabytkiem.