Jak wybrać biuro księgowe dla firmy zajmującej się serwisowaniem sprzętu komputerowego

Jak wybrać biuro księgowe dla firmy zajmującej się serwisowaniem sprzętu komputerowego

Każda firma opiera się na innym profilu działalności gospodarczej. Jedne zajmują się wyłącznie produkcją, inne handlem, a jeszcze inne wykonują specyficzne usługi dla klienta indywidualnego lub dla innych firm. Jednym z popularnych ale i nietypowych profili działalności gospodarczej jest serwis komputerowy z branży IT.

Nietypowość nie polega na skomplikowanych usługach dla klientów czy sprzedaży nieznanych produktów, nietypowość polega na wyjątkowo dobrej znajomości zagadnień komputerowych i informatycznych, które również w pracy biura księgowego mają wysokie znaczenie.

Biuro księgowe online

W przypadku serwisu komputerowego i profesjonalnych usług księgowych, jak najbardziej będzie zasadny wybór biura rachunkowego działającego w formule internetowego biura księgowego, które świadczy wszystkie usługi z zakresu pełnej księgowości firmy, a dodatkowo serwis komputerowy może zaoszczędzić czas i pieniądze, pozostając z biurem w kontakcie za pośrednictwem telekonferencji i przesyłania wszystkich niezbędnych dokumentów drogą elektroniczną. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby serwis komputerowy działający np. w Częstochowie mógł skorzystać z usług biura księgowego z Dąbrowy Górniczej. Do zadania rozliczania spraw księgowych możemy zatrudnić np. biuro Tax Bonus z Dąbrowy Górniczej, które świadczy usługi również online.

Warto wiedzieć, że każde biuro księgowe działające również online, to przedsiębiorstwo które zajmuje się podstawowymi i rozszerzonymi usługami księgowymi, a jeżeli jego działalność przeniesiona jest do sieci, wiąże się to z zastosowaniem najnowszych rozwiązań i technologii systemowych, dzięki czemu zyskuje na renomie i popularności wśród swoich klientów.

Jak wiadomo każde biuro księgowe zajmuje się rozliczeniami finansowymi, deklaracjami podatkowymi i zusowskimi, prowadzeniem księgowości firm na wcześniej ustalonych zasadach oraz reprezentowaniem klientów przed konkretnymi organami państwowymi. Te i inne usługi księgowe są zazwyczaj zapisane w konkretnej ofercie biura, dostępnej na stronie internetowej np. www.tax-bonus.com.pl.

W przypadku biura księgowego działającego zdalnie, zastosowany system informatyczny do kontaktu oraz sposobu rozliczeń z klientem, musi być kompatybilny z systemem samego klienta i znajdować się na zdecydowanie wyższym poziomie. Jeżeli natomiast klientem biura księgowego jest serwis komputerowy, który zazwyczaj zna się na wszystkich systemach obsługi informatycznej, współpraca i kontakt biura księgowego z klientem przebiega niemalże wzorowo.

miejsce pracy

Elektroniczne przesyłanie danych

Zastosowanie odpowiednich aplikacji komputerowych, przekaźników do kontaktu elektronicznego, profesjonalnego programu do fakturowania oraz przesyłania wszystkich dokumentów za pomocą instrumentów online, sprawia że współpraca zdalna jest możliwa i działa lepiej niżeli osobisty kontakt z biurem rachunkowym. W takiej sytuacji nie trzeba gromadzić tak dużej liczby dokumentów, znajdują się one w bezpiecznym oprogramowaniu księgowym, gdzie są także właściwie przechowywane.

Rozszerzenie usług księgowych

Współpracując z biurem księgowym, warto rozszerzyć zakres usług, a wszystko po to aby usprawnić księgowość w firmie. Rozszerzenie działalności zazwyczaj dotyczy średnich i dużych przedsiębiorstw, małym firmom wystarcza podstawowy zakres usług księgowych, chyba że profil ich działalności jest nietypowy. Im większa firma informatyczna, tym większy zakres usług ale i większa świadomość klienta, który jak wiadomo pracuje także na bazie systemów komputerowych.

Biuro księgowe dla branży IT

Firma prowadząca serwis komputerowy potrzebuje fachowej obsługi księgowej, takiej która sprosta wszystkim potrzebom firmy z branży IT. Wybór biura księgowego dla firmy zajmującej się serwisem komputerowym i innymi zagadnieniami IT powinien być przemyślany. Najważniejszą kwestią jest tutaj certyfikat Ministerstwa Finansów. Mimo że obecnie ten certyfikat nie jest wymagany przy otwieraniu biura księgowego, każde profesjonalne biuro taki certyfikat powinno posiadać.

Po za tym pracownicy biura księgowego powinni posiadać wysokie kwalifikacje zawodowe, potwierdzone szkoleniami i niezbędnymi zaświadczeniami, dzięki czemu biuro księgowe zyskuje większą renomę wśród swoich klientów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy posiada aktualne OC, które jest niezbędne w prowadzeniu tego typu działalności.

Zanim wybierzemy właściwe biuro księgowe, zajrzyjmy na stronę internetową, sprawdźmy zakres usług i zapoznajmy się z opiniami, jakie dane biuro księgowe posiada.