Drukarki atramentowe z pojemnikami na tusz – przegląd modeli

Drukarki atramentowe z pojemnikami na tusz – przegląd modeli

Drukarka to w obecnych czasach urządzenie, które można zakwalifikować do grupy tych „niezbędnych”, oczywiście przeżycie bez niej jest możliwe, niemniej jednak określając ją tym mianem ma się na myśli przydatność pracy jaką wykonuje. W ciągu swojego życia wykorzystujemy drukarkę niemal w każdym etapie swojego życia uczęszczając do szkoły, na studia, do pracy czy nawet pracując w domu. Drukarka okazuje się być również przydatna nawet wykonując podstawowe obowiązki domowe oraz formalności z tym związane prędzej czy później z niej korzystamy – stąd warto ją mieć, ułatwiając sobie życie oraz pozostałym członkom rodziny, którzy również jej potrzebują.

Aby jednak móc cieszyć się pełnym sukcesem z jej posiadania najkorzystniejszym rozwiązaniem do użytku domowego będzie zakup drukarki atramentowej, która posiada wymienne pojemniki na tusz, dzięki którym jej eksploatacja nie będzie niczym skomplikowanym. Dodatkowo istotną kwestią będzie drukarka, która posiada pojemniki, które można samodzielnie dopełniać wtedy dużo prościej jest uzupełnić je atramentem w dowolnym momencie aniżeli czekać aż zbiorniki na tusz całkowicie się skończą,  podczas gdy na kartkach z wydrukami zauważalny jest moment ich wyczerpywania się.

Priorytetowe znaczenie ma również cena nie tylko samej drukarki ale właśnie jej eksploatacja, dlatego warto dokonać wstępnej analizy poszczególnych modeli oraz przyjrzeć się poszczególnym parametrom jakie dany sprzęt posiada. Z tego względu poniżej zaprezentowano kilka wstępnych modeli godnych zainteresowania, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji i zakupie.

Drukarka Epson WorkForce M105

Epson WorkForce M105 – to jeden z przedstawicieli tańszych cenowo modeli wśród drukarek a jej koszt mieści się w granicach 400 – 500 zł. Jest to idealna drukarka do celów domowych ponieważ posiada  jedynie druk monochromatyczny, dlatego jej preferencje będą wystarczające w tym  kierunku. Drukarka jak wspomniano nie używa do pracy tuszy kolorowych ponieważ pracuje tylko w barwach czarno-białych, który również dobiera bardzo oszczędnie stąd drukowanie za jej  prawą jest bardzo wydajne i ekonomiczne. Epson posiada umiejętność wydruków w rozmiarze A4   prędkości do 15 stron w ciągu 60 sekund. Dodatkowym jej atutem jest posiadanie łącza Wi-Fi co jest niezwykłym ułatwieniem wykorzystując ją nawet w domu ponieważ niezależnie od wybranego  pokoju do pracy – drukowanie jest możliwe do zrealizowania.

Drukarka Epson L486

Epson L486 – to kolejny model z rodziny Epson, tym razem bardziej urozmaicona wersja, ponieważ w swoim zanadrzu posiada on nie tylko funkcję drukowania ale również świadczy usługi kserowania oraz skanowania. Ponadto jego model jest wzbogacony również w wersję kolorową stąd zwłaszcza częściej wybierany jest do celów szkolnych ponieważ uczniowie często potrzebują wydruki kolorowe. Druk jest wykonywany w formacie A4, rozdzielczość druków w kolorze wynosi  5760 x 1440 dpi. Oprócz tego dodatkową zaletą drukarki jest szybkość pracy bowiem druki w wersji kolorowej odbywają się z szybkością 15 stron na minutę, a w wersji czarno-białej 33 strony na minutę. Oczywiście jak jego poprzednik posiada funkcję Wi-Fi. Wszystkie dodatkowe opcję jakie są możliwe w tym modelu w całokształcie składają się na koszt około 1000 zł.

Drukarka Brother DCP-T300

Brother DCP-T300 – to model z całkowicie innej firmy, podobnie jak wcześniejszy model posiada funkcję drukarki, ksera oraz skanera. Mimo to posiada niższe parametry:  rozdzielczość 6000 x 1200 dpi oraz pracuje w wolniejszym tempie -w kolorze 6 stron na minutę a w czerni 11 stron na minutę. Minusem jest iż nie posiada możliwości łączenia się przez Wi-Fi a zatem  niezbędne jest łączenie się przez kabel USB z komputerem, nad czym wiele osób ubolewa. Koszt tego urządzenia to około 580 zł.

Drukarka Brother DCP-T700W

Brother DCP-T700W – to przyrodni brat Brothera DCP – 7300, różni się od niego zaledwie tym, iż posiada zdolność łączenia się przez Wi-Fi, pod kątem parametrów sprzęt nie różni się od poprzednika. Natomiast jego cena wzrasta do ok. 800 zł.

Wśród zaprezentowanych modeli można zaobserwować zmiany w parametrach oraz poszczególnych funkcjach, do których adekwatnie wzrasta bądź maleje cena.  Z tego względu warto rozważyć jakie opcje będą niezbędne i co będzie rzeczywiście wykorzystywane aby nie inwestować np. w urządzenie wielofunkcyjne podczas gdy będzie wykorzystywana tylko funkcja drukowania.

Z pewnością jedną z godnych polecenia usług jest opcja Wi-Fi, która jest dużym atutem podczas drukowania ze względu na komfort  jaki umożliwia, niezależnie od miejsca w którym odbywa się drukowanie.

Autorem tekstu są pracownicy serwisu drukarek – Optima MD, 42-200 Częstochowa ul. Faradaya 53.

Po więcej ciekawostek i poradników zapraszamy na ich stronę firmową i tamtejszy blog.