Strona główna » Dlaczego robimy eventy, czyli historia Akademii Dobrej Zabawy Sówka

dlaczego robimy eventy - historia Akademii Dobrej Zabawy Sówka

Dlaczego robimy eventy, czyli historia Akademii Dobrej Zabawy Sówka

Każdy biznes ma u podstaw jakąś historię, tym razem chciałaby opowiedzieć Ci naszą – jak zaczęłyśmy robić eventy dla dzieci!


Dlaczego robimy eventy? Ta opowieść ma w tle rodzinę i przyjaźń. Akademię Dobrej Zabawy Sówka tworzą dwie osoby: pierwsza to ja Joanna Dzik, a druga to Izabela Misiak. Od prawie trzech lat prowadzimy agencję eventową we Wrocławiu i nigdy nie miałyśmy okazji opowiedzieć Ci, dlaczego właśnie tym się zajęłyśmy. Dla mnie ta historia zaczęła się dawno, dawno temu…

Urodziny w latach 90.

W moim domu organizacja urodzin dla dzieci była tradycją. I nie były to takie urodziny, jakie ja sama  przygotowuję teraz dla moich małych klientów. To były czasy, kiedy nikt nie słyszał o animatorkach, dmuchanych zamkach, a o sale zabaw też było trudno. Urodziny przygotowywała moja mama, a później, kiedy byłam nieco starsza, sama byłam odpowiedzialna za przygotowania.

Przedstawiałam mamie plan i kiedy wszystkie szczegóły zostały zatwierdzone, mogłam przystąpić do realizacji. Robiłam zaproszenia dla gości, robiłam zakupy, pomagałam mamie w przygotowaniu tortu i przekąsek. Kiedy zaczęło się nieco ściemniać, następował punkt kulminacyjny każdej imprezy: opowiadanie strasznych historii przez moją starszą siostrę. Wszystkie dzieci na to czekały! A historie były naprawdę straszne!

I tak zaczęła się moja przygoda z organizacją urodzin, a ich w naszym domu ich nie brakowało, bo mam jeszcze trzy siostry, które też miały co roku organizowane przyjęcie.

"event" w dawnym stylu - archiwum rodzinne

urodziny w domu - event w dawnych czasach

Koło Naukowe Oikumene

W czasie studiów na Uniwersytecie Wrocławskim poznałam moją wspólniczkę Izabelę. Tam założyłyśmy koło naukowe Oikumene i zaczęłyśmy organizację konferencji dla studentów i doktorantów. Pierwsza nasza konferencja odbyła się w grudniu 2009 roku, a jej tematem przewodnim były „Zwierzęta Śródziemnomorza”. Przyjechało na nią blisko 50 prelegentów z całej Polski, a jej organizacja zajęła nam 3 miesiące i kosztowała nieco ponad 900 zł. Było to niezwykłe wydarzenie, które zapoczątkowało wiele przyjaźni i znajomości trwających do dziś. Rozpoczęło też nasze wspólne zainteresowanie organizacją eventów.

W czasie studiów uczestniczyłam w organizacji ok. 20 konferencji i wielu innych wydarzeń jak wykłady czy festiwale.

Dlaczego robimy eventy dla dzieci?

Jeszcze w czasie studiów zaczęłam pracę jako animatorka zabaw dziecięcych. Odkryłam, że to zajęcie daje mi możliwość rozwoju zdolności plastycznych, manualnych, tanecznych i KREATYWNOŚCI! Do dziś nie zapomnę chłopców, którzy w czasie animacji w jednej z restauracji chcieli zrobić czołg! To było wyzwanie!

Organizacja imprez dla dzieci okazała się łączyć dwie rzeczy, które lubiłam, czyli zabawy z dziećmi i organizację. I tak w mojej głowie zrodził się pomysł otworzenia własnej firmy!

Akademia Dobrej Zabawy Sówka – czas start!

W 2013 roku przekonałam moja przyjaciółkę Izę, z którą miałam już nie jeden wspólny event za sobą, do otworzenia własnej agencji eventowej. Zaczęłyśmy pracę nad tym projektem. Akademia zaczęła działać w połowie 2014 roku we Wrocławiu.

Kiedy zastanawiałyśmy się, jakie wartości będą leżały u podłożu naszej firmy, to najważniejsze okazało się dla nas tworzenie wyjątkowych wspomnień dzieci, które będą brały udział w naszych imprezach. Doskonale pamiętam, że urodziny były dla mnie wyjątkowym wydarzeniem, na które czekałam z niecierpliwością i wciąż chętnie wracam do tej dziecięcej beztroski tamtych dni. I tego samego chciałam dla dzieci, które będą pojawiały się na naszych imprezach: żeby miały taki szczęśliwy moment, do którego zawsze będą mogły wrócić!

Asia i Iza – event managment

Tak jak wspomniałam na początku, Akademię Dobrej Zabawy Sówka tworzymy we dwie: Iza – logiczna, opanowana i z planem na wszystko – i ja, Asia – spontaniczna, zawsze gotowa do działania i z głową pełną pomysłów. Naszą energią staramy dzielić się w czasie imprez i na blogu, którego prowadzimy.

Gdybyś chciała dowiedzieć się czegoś jeszcze o nas i naszej firmie zapraszamy do zakładki o nas.

Jesteś ciekawa jakie imprezy organizujemy? Zajrzyj tu.

Daj znać w komentarzach jak podoba Ci się nasza historia!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *