Strona główna » Randka 14 lutego, czyli co zrobić z dziećmi w walentynki?

co zrobić z dziećmi w walentynki?

Randka 14 lutego, czyli co zrobić z dziećmi w walentynki?

Co zrobić z dziećmi w Walentynki? O to pytanie tysięcy rodziców, którzy marzą o wspólnej randce 14 lutego. W natłoku obowiązków rodzicielskich rozwiązanie tego problemu może wydawać się niemożliwe, ale podpowiemy Wam jak zająć  się najmłodszych w tym dniu!

Walentynki – komercyjne święto na Twoich usługach

Jak to jest z tą komercją? Walentynki mają u nas prawie wyłącznie albo entuzjastycznych zwolenników, albo zaciekłych przeciwników. Jeśli zaglądasz czasem na naszego bloga, możliwe że wiesz, że w takich sytuacjach wyznajemy prostą zasadę: nie ma co się denerwować, wystarczy wziąć z tematu tylko to, co najlepsze. Tym razem nie będzie inaczej:

wyciśnij komercję jak cytrynkę i weź z niej wszystko, co uprzyjemni Twoje życie.

Walentynki i Lemoniadowe Życie

„Jeśli życie daje ci cytrynę, zrób z niej lemoniadę”

Co zrobisz z walentynkami? To zależy wyłącznie od Ciebie. My proponujemy, żeby wykorzystać je do dolemoniadowania sobie życia. Może przyda Ci się pretekst, żeby w codziennym zagonieniu znaleźć czas na randkę? A może to okazja, żeby z powrotem zacząć chodzić na randki, jeśli już tego nie robicie?

Rodzice i randki – (niech) to się zdarza

Oczywiście, kiedy na świecie pojawiają się dzieci, wszystko się zmienia – w nowym świecie przeważnie nie ma już czasu na romantyczne spacery i kolacje przy świecach. Wspólny czas tylko we dwoje nie przestaje jednak być ważny, tak samo ważne jest też dbanie o relacje. Czy da się to pogodzić?

Planuj!

Jak powtarzają Pani Swojego Czasu i Santi z Love by Santi, jeśli czegoś nie zaplanujesz, jest duża szansa, że to się nie zdarzy. Za to jeśli zaplanujesz – choćby walentynkową randkę – postarasz się, żeby wszystko się udało.

Więc

co zrobić z dziećmi w walentynki?

To kilka pomysłów:

1) znajdź gotowe atrakcje – może w Twoim mieście odbywają się jakiejś walentynkowe warsztaty dla dzieci?

2) poproś o przysługę kogoś z rodziny albo znajomych – jeśli sam nie ma planów, może spędzi to popołudnie z Twoimi dziećmi? Studenci pewnie chętnie sobie dorobią, a jeśli Twoimi dziećmi zajmą się inni rodzice, możesz zaoferować im oddanie tej przysługi przy innej okazji;

3) zorganizuj imprezę dla dzieci w domu – jeśli masz znajomych, którzy też mają dzieci, możesz zamówić imprezę z animatorami: koszt się wtedy rozłoży, a dzieci będą się razem świetnie bawić. Jeśli szukasz kogoś kto zorganizuje Ci taką imprezę kliknij tu;

4) zamów opiekunkę – to najprostsze z rozwiązań. W Internecie znajdziesz mnóstwo ogłoszeń, wystarczy wybrać najlepszą;

5) znajdź restaurację z animatorkami  – co raz popularniejsze stają się kąciki z opieką animatorek. Poszukaj może w Twoim mieście też są takie miejsca.

Jeśli zdecydujecie się na taką randkę, warto skorzystać z okazji i porozmawiać z dziećmi o tym, że i dlaczego rodzice też potrzebują takiego czasu dla siebie – szczególnie jeśli to dla Was nowość. Dzięki temu dzieci mają szansę same wyrobić sobie w przyszłości nawyk dbania o czas dla siebie, a Wy będziecie mogli wybrać się na kolejne randki, nie tylko walentynkowe.

To jak, rodzicu, wybierzesz się na randkę? :)

Daj nam znać, czy i jak wykorzystasz tegoroczne walentynki – szczególnie jeśli masz własne patenty na to, co zrobić z dziećmi w walentynki.

2 comments

  1. MaxiMama says:

    Mój Max ma teraz 3 miesiące, przy karmieniu piersią nie jest łatwo go z kimś zostawić. W tym roku raczej czeka nas randka w domu, ale w przyszłym roku poszukam restauracji z animatorka :)

    • Sowka says:

      Mamy nadzieję, że w tym roku Wasza randka będzie udana, a nasze rady przydadzą się w przyszłym roku :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *