Strona główna » Dzień Dziecka: Zorganizuj prywatną imprezę dla dzieci

dzien dziecka zorganizuj wlasna impreze dla dzieci

Dzień Dziecka: Zorganizuj prywatną imprezę dla dzieci

Już za dwa tygodnie czeka nas Dzień Dziecka. Zastanawiasz się, co będzie najlepszym prezentem? Co sprawi dzieciom największą frajdę i ile właściwie na to wydać? Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy pomysł pobudzi trochę Twoją kreatywność i pozwoli Ci spojrzeć na temat z trochę innej strony.

Co więc wybrać, żeby naprawdę sprawić dziecku radość i żeby ten dzień został w pamięci na dłużej? Nasza propozycja jest bardzo prosta: postaw na przeżycia i dobrą zabawę.

Prywatne przyjęcie na Dzień Dziecka

Imprezy na Dzień Dziecka kojarzą się przeważnie z większymi i mniejszymi wydarzeniami plenerowymi organizowanymi przez miasto albo przez firmy dla pracowników – ale co właściwie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować taką imprezę w mniejszej skali: samodzielnie albo we współpracy z innymi rodzicami?

Jak zorganizować imprezę na Dzień Dziecka?

Jak przy każdym tego typu wydarzeniu, musisz pomyśleć o kilku sprawach:

 • miejsce
 • czas – kiedy się odbędzie i ile potrwa
 • co się będzie działo – jakie atrakcje pojawią się na tej imprezie, czy będzie coś do jedzenia
 • liczba „gości” – dorosłych i dzieci
 • kto pomoże Ci w organizacji
 • ile chcesz na to wydać

Gdzie zorganizować imprezę na Dzień Dziecka?

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, opcji jest kilka:

imprezę można zorganizować

na podwórku – prawdopodobnie będziesz potrzebować zgody od spółdzielni czy rady mieszkańców, warto też uprzedzić sąsiadów, co i kiedy ma się dziać, żeby uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności

w parkuo tej opcji pisałyśmy już w artykule o rodzinnych piknikach, znajdziesz go tutaj

w ogrodzie

w mieszkaniu albo domu

Decydując się na określoną opcję, weź pod uwagę, ile osób ma pojawić się na tej imprezie i jaka jest zapowiadana pogoda. Przy imprezach na świeżym powietrzu nawet przy idealnych prognozach przygotuj się na możliwe zmiany – tak na wszelki wypadek :)

Najlepszy czas na imprezę na Dzień Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka wypada w środę – czy to dla Ciebie dobry termin?

Jeśli tak, wystarczy wybrać porę dnia odpowiednią dla wszystkich uczestników.

Jeśli nie, masz do wyboru dwa weekendy: wcześniejszy i późniejszy. Sprawdź tylko, czy w tym samym czasie nie będzie jakiejś innej imprezy, na którą będziecie chcieli się wybrać :)

Atrakcje na Dzień Dziecka

Atrakcje, które mogą pojawić się na takiej imprezie, to temat rzeka – jest ich dzisiaj naprawdę dużo i wystarczy wybrać, co pasuje do Twojej wizji imprezy.

Jednym z rozwiązań jest temat przewodni imprezy, który warto dostosować do tego, co lubią dzieci.

Sprawdzone rozwiązania to np. Piracki Dzień Dziecka, Podwodny Świat czy Kraina Czarów. Wszystkie one są bardzo szerokie i bez problemu pomieszczą w sobie rozmaite aktywności, które zainteresują dzieci (i dorosłych, jeśli tylko zechcą się bawić).

Na tematycznej imprezie na Dzień Dziecka wystarczy, że wszystkie zabawy i atrakcje będą „gwiaździście” łączyły się z tematem głównym, ale to nie jedyna możliwość: są przecież podchody! Taka „linearna” zabawa będzie wymagała więcej pracy, jednak też zapewni mnóstwo radości. Podstawowym motywem będzie tu szukanie kogoś albo czegoś, np.

 • poszukiwanie skarbu
 • zagadka kryminalna
 • pościg
 • ratowanie świata/księżniczki/kucyka…

Inne atrakcje na Dzień Dziecka, o których możesz pomyśleć to:

 • wielkie bańki mydlane – jeśli tylko planujesz imprezę na powietrzu, sprawdzą się doskonale

 • malowanie buziek – to ukochana atrakcja dzieci; warto tylko pamiętać, że farbki muszą być dobre i hipoalergiczne

 • zabawy sportowe czy ruchowe – tu nie ma ograniczeń, sprawdzają się i zabawy z chustą czy tunelem (dzieci naprawdę je lubią – czasami nawet nie chcą kończyć zabawy), i dziecięce szczudła, i klasyczne zabawy podwórkowe, które dla dzisiejszych maluchów są… zaskakująca nowością

 • tworzenie, czyli wszelkie zabawy plastyczne – tu granicą jest tylko dziecięca wyobraźnia, wystarczy, że zapewnisz dzieciom dużo różnych materiałów i podrzucisz temat albo zadanie

dzien dziecka - pomysly na imprezy

Wszystkie te rzeczy możesz zorganizować sama, na naszych blogach znajdziesz sporo instrukcji i podpowiedzi :) Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić czas i wysiłek, a przy okazji pieniądze – rozważ zatrudnienie animatorów. Brzmi mało intuicyjnie? A jednak: firmy mają już wszelki potrzebny sprzęt (dobre farby, szczudła, chusty animacyjne, tunele) i doświadczenie (i w takich rzeczach jak malowanie twarzy, i w wymyślaniu zabaw i reagowaniu na bieżąco na zmieniającą się sytuację), więc ich usługi po prostu kosztują Cię mniej – pod każdym względem :)

Jedzenie

Może to dla Ciebie oczywiste, ale wolimy wspomnieć: przemyśl dobrze napoje i przekąski czy poważniejsze posiłki na taką imprezę.

Jeśli zorganizujesz Dzień Dziecka w domu, nie będzie problemu z przechowywaniem tego, co przygotujesz albo zamówisz, ale jeśli myślisz o imprezie na świeżym powietrzu, weź pod uwagę, czy produkty się nie zepsują na słońcu albo nie zakleją wszystkiego wokół – trochę podpowiedzi na ten temat znajdziesz w poście o rodzinnych piknikach :)

Nawet jeśli dzieci lubią słodkie gazowane napoje, nie zaspokoją one pragnienia – znacznie lepiej sprawdzi się woda, kompot albo domowa lemoniada.

Prosty sposób na łatwe do przechowania przekąski to owoce i warzywa (np. pokrojone w słupki) – żeby przekonać do nich dzieci, możesz też dodać zabawne i pomysłowe etykiety (marchewka – na superwzrok; brokuły – na supersiłę itd.).

Żeby wzmocnić wrażenie niecodzienności i wyjątkowości, możesz pomyśleć o małej maszynie do waty cukrowej.

Ile kosztuje taka impreza na Dzień Dziecka?

Jak zwykle: to zależy :) To elementy, które musisz wziąć pod uwagę:

MIEJSCE

jeśli wynajmujesz salę albo np. czyjś ogród – jeśli organizujesz imprezę u siebie albo np. w parku, ten koszt oczywiście odpada;

czy potrzebujesz dodatkowego wyposażenia jak stoły, krzesła, koce, poduszki do siedzenia…?

DOJAZD

ATRAKCJE

czy wynajmujesz klauna, dmuchany zamek, animatorów? Czy w cenie jest już malowanie buziek, wielkie bańki mydlane albo inne atrakcje, które zaplanowałaś? Koszt będzie tu równy albo zbliżony do ceny urodzin dla dzieci – w zależności od tego, na jakie atrakcje się zdecydujesz

JEDZENIE

koszt produktów i czas przygotowania – albo cena cateringu

wpływ na ten punkt będzie miała liczba gości – małych i dużych – którzy pojawią się na imprezie

Kto to wszystko zorganizuje?

Im więcej dzieci na takiej prywatnej imprezie, tym więcej zabawy. Może warto zorganizować Dzień Dziecka razem z sąsiadami albo znajomymi? Nakład czasu i pracy oraz koszty rozłożą się wtedy na kilka rodzin – a zabawa się skumuluje :)

O czym warto pamiętać?

Przy takiej współpracy zadania muszą być jasno rozdzielone – nie ma tu miejsca na domysły i oczywistości :)

*

Co Ty na to? Daj nam znać, jak Dzień Dziecka będzie wyglądał u Ciebie i czy jeszcze jakoś możemy Ci pomóc :)

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *