Strona główna » Slow life – slow fashion – slow party

Slow life – slow fashion – slow party

Już za niecały miesiąc będziemy miały przyjemność organizować strefę dla dzieci podczas wrocławskiej edycji targów Slow Fashion. Bardzo nas to cieszy, bo imprezy w rytmie slow – także dla dzieci – to coś, co chcemy widzieć znacznie częściej. Ale czy da się zastosować slow life w organizacji przyjęć?

Slow life – o co chodzi?

Kiedy ta idea pojawiła się po raz pierwszy, dotyczyła jedzenia: slow food był sprzeciwem wobec śmieciowego jedzenia – fast foodów. Teraz podobne zasady trafiają do każdej sfery życia i wbrew pozorom wcale nie chodzi o szybkość.

W slow food ważne jest też zwrócenie się do tradycyjnej miejscowej kuchni oraz celebrowanie posiłków. W jedna z najpopularniejszy restauracji w Warszawie całe jedzenie przygotowywane jest na miejscu, coraz częściej w lokalach pojawia się też duży stół, który zachęca gości do integracji.

Prawdopodobnie widziałaś już też (w internecie albo na żywo), że w restauracjach i kawiarniach pojawia się napis „Nie mamy Wi-Fi, porozmawiajcie ze sobą” – i to też wpisuje się w ten nurt.

Liczy się jakość, nie ilość

Po jedzeniu filozofia slow objęła kolejne obszary: mamy już m.in. slow fashion i slow design, w których ważne są produkty naturalnego pochodzenia i lokalne wykonanie. Nurt slow jest już niemal wszędzie. I bardzo dobrze!

W przypadku jedzenia nowe-stare podejście dotyczyło i sposobu przyrządzania, i smakowania, i jakości składników. Podobnie slow life nie każe żyć wolno, ale we własnym tempie. Ważne są tu uważność, niepowierzchowne relacje, spędzanie czasu w sposób, który ma dla nas znaczenie. Kolejne powiązane z nurtem slow life pojęcie to świadome życie.

Lemoniadowe życie a slow life

Brzmi podobnie do lemoniadowego życia, o którym co jakiś czas wspominamy? Bardzo słusznie, oba pojęcia mają sporo wspólnego, chociaż nie pokrywają się całkowicie – ale już kilka elementów koncepcji slow life pozwoli Ci wieść bardziej lemoniadowe życie.

W obu przypadkach bardzo ważne są zauważanie, docenianie, celebrowanie.

Jak slow life może dotyczyć imprez?

Imprezą w rytmie slow w tym wypadku może być każde spotkanie, w którym postawisz na jakość kontaktu z innymi i na prawdziwe celebrowanie chwili. Trudno byłoby taką imprezę urządzić „w kulkach” czy fast foodzie, ale w domu, restauracji, ogrodzie i każdym innym miejscu, gdzie można cieszyć się chwilą? Jak najbardziej tak!

Co jeszcze może sprawić, że Twoje przyjęcie będzie bardziej slow? Na przykład naturalne materiały, produkty od lokalnych producentów, kwiaty, gry planszowe… Więcej pomysłów znajdziesz w kolejnym naszym wpisie o slow imprezach.

Targi Slow Fashion Wrocław

Tak jak wspomniałyśmy na wstępie, w ramach wrocławskiej edycji Targów Slow Fashion będziemy organizować strefę dla dzieci. Gorąco zachęcamy Cię do udziału w tym wydarzeniu i odwiedzenia naszej Bawialni. Na razie to, co znajdzie się w strefie dla dzieci, pozostaje tajemnicą, ale obiecujemy, że dzieci nie będą się tam nudzić!

Co, gdzie, kiedy?

Targi Slow Fashion #6 Niebo

Kiedy: 17 kwietnia 2016

Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00

Gdzie: Hala Stulecia, Wystawowa 1, Wrocław

Wstęp na targi i do strefy jest bezpłatny!

Slow Fashion 2016

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *