Strona główna » Zaproszenia na urodziny dla dzieci – wszystko co musisz wiedzieć

zaproszenia na urodziny dla dzieci

Zaproszenia na urodziny dla dzieci – wszystko co musisz wiedzieć

Zaproszenia to jeden z tych urodzinowych elementów, o których niekoniecznie myślimy od razu, kiedy zaczynamy planować przyjęcie dla dzieci, trudno się jednak bez nich obyć. Jak się za to zabrać? W tym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne informacje i podpowiedzi dotyczące zaproszeń.

Zaproszenia na urodziny mogą być bardzo różne, wybór i ilość opcji są chyba nieograniczone. To mała mapa, która pomoże Ci zmierzyć się z tematem szybko i bezboleśnie.

Dlaczego zaproszenia są takie ważne?

Podczas przygotowań do imprezy dla dzieci czasami traktujemy je jako dodatek – ładny, ale tylko dodatek. Zaproszenie spełnia tymczasem przynajmniej dwie ważne funkcje:

 • to dzięki niemu wiesz, ilu gości ma przyjść na urodziny,
 • to dzięki niemu goście (a właściwie rodzice gości) wiedzą, gdzie, kiedy i dlaczego mają się stawić.

Skąd wziąć zaproszenia na urodziny dla dzieci?

W zależności od tego, czy organizujesz przyjęcie w domu, czy w sali zabaw, czy przygotowujesz je samodzielnie, czy zatrudniasz do tego kogoś innego, rozwiązania będą bardzo różne.

Możesz:

kupić gotowe zaproszenia – znajdziesz je m.in. w sklepach urodzinowych, czasami gotowe zaproszenia znajdziesz też u organizatorów przyjęć i w salach zabaw,

wydrukować zaproszenia – w internecie znajdziesz sporo wzorów (zajrzyj na koniec artykułu, mamy tam coś dla Ciebie!) – to szablony czy printable. Niektóre z nich trzeba tylko wypełnić, inne będą wymagały też pokolorowania czy innego ozdobienia,

zrobić zaproszenia samodzielnie – jeśli nie podoba Ci się żaden z gotowych wzorów albo po prostu wolisz zaproszenia przygotowane własnoręcznie, to rozwiązanie dla Ciebie; dzięki niemu masz największy wpływ na ostateczny wygląd zaproszenia – a opcji jest niemało!

Jak powinny wyglądać zaproszenia na urodziny?

Jak tylko zechce solenizant! :) Widziałyśmy i przygotowywałyśmy już ogromne ilości przeróżnych zaproszeń – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i budżet. To podstawowe sprawy, które trzeba wziąć pod uwagę:

ogólna forma zaproszenia:

jedna strona, dwie strony, a może zaproszenie ma być składane?

kształt:

zaproszenia mogą być klasycznie prostokątne albo zupełnie inne, w zależności od tematu, np.:

 • zaproszenia na urodziny pirackie mogą mieć kształt pirackiego kapelusza, statku albo być przypalone na brzegach jak stara mapa,
 • zaproszenia na urodziny księżniczki to m.in. pantofelek, korona, suknia albo zamek,
 • zaproszenia na urodziny w Krainie Czarów mogą wyglądać jak filiżanki, róże, kapelusze, kroliki, zegarki…
 • zaproszenia na urodziny superbohaterskie to np. znak Supermana, nietoperz dla fanów Batmana, młot dla fanów Thora itd.
kolor:

zaproszenia mogą być białe z elementami kolorystycznymi albo w odpowiednim kolorze, np. zielone zaproszenia Hulka, błękitne zaproszenia na urodziny Frozen…

dodatki i ozdoby:

można przewiązać je wstążką czy sznurkiem albo związać, jeśli zaproszenie jest zwinięte w rulon, można przykleić do niego tematyczne dodatki, jak np. skrzydełka przy urodzinach wróżek, można ozdobić je brokatem, cekinami i innymi dodatkami, które sprawią, że zaproszenia będą wyjątkowe.

Treść zaproszenia na urodziny, czyli co powinno znaleźć się na dobrym zaproszeniu?

Zaproszenia powinny zawierać wszystkie przydatne informacje, tak żeby niczego nie trzeba było dopisywać ani sprawdzać dodatkowo:

 • kto zaprasza?
 • na co?
 • gdzie – dokładny adres i nazwa miejsca, gdzie odbędzie się impreza (nawet jeśli adres wydaje się oczywisty, warto go podać),
 • kiedy – dzień i godzina,
 • czy coś jeszcze trzeba wiedzieć, czyli np. planowane przebrania.

Dobrym pomysłem jest też umieszczenie na zaproszeniu informacji, które przydadzą się rodzicom, np. ile potrwa zabawa i czy przewidujemy, że mogą spędzić czas imprezy na miejscu (np. w sali obok przy kawie i ciastku).

Ostatnia, chociaż nie najmniej ważna informacja na zaproszeniu: upewnij się, że Ty dostaniesz wszystkie informacje, których potrzebujesz:

 • do kiedy trzeba potwierdzić zaproszenie (tu przyda się też numer telefonu),
 • czy powinnaś wiedzieć coś o gościach (diety, alergie, specjalne potrzeby…?)

O czym jeszcze trzeba pomyśleć, przygotowując zaproszenia?

Zanim zaczniecie przygotowywać zaproszenia, ustal z dzieckiem listę gości: dzięki temu będziesz mieć kontrolę nad wielkością przyjęcia i upewnisz się, że zaproszeń nie zabraknie (bo np. zapomniało się o kimś Bardzo Ważnym, Kogo Koniecznie Trzeba Zaprosić!).

Warto też ustalić z dzieckiem, kiedy i jak dostarczy zaproszenia gościom – pozwoli to uniknąć sytuacji, w której część zaproszeń przeleży w szkolnym plecaku zbyt długo.

Zaproszenia na urodziny mogą być bardzo różne i bardzo piękne, ale mają być przede wszystkim użyteczne – w końcu taka ich podstawowa rola.

I tyle!

A może nie? Jeśli uważasz, że zabrakło czegoś w naszej mapie po zaproszeniach, daj nam znać w komentarzu – uzupełnimy tekst, żeby był jak najbardziej przydatny.

Z przyjemnością zobaczymy też zaproszenia, którymi chcesz się pochwalić – w końcu to często małe dzieła sztuki :)

*

A tu obiecany prezent: trzy rodzaje zaproszeń na urodziny do wydrukowania:

zaproszenia na urodziny do wydrukowania

*

Przygotowałyśmy specjalną listę 10 rzeczy, dzięki którym można błyskawicznie urządzić imprezy dla dzieci – przyda Ci się? Możesz pobrać ją tutaj:

jak zorganizowac impreze dla dzieci

6 comments

 1. Asia - strefysowki.pl says:

  Dziękujemy, staramy się, aby materiały urodzinowe i nie tylko były dla Was jak najbardziej przydatne :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *