Strona główna » Dyskretne dekoracje na jesienną imprezę

Dyskretne dekoracje na jesienną imprezę

Dyskretne dekoracje na jesienną imprezę

Dekoracje w domu? Nie zawsze mamy na nie czas, ochotę i budżet. Nie zawsze też dekoracje już od progu wołające „IMPREZA” – jak balony, konfetti czy girlandy – mają sens. Jeśli masz jednak ochotę na dyskretny urok jesieni w swoim domu, mamy kilka propozycji, które mogą Ci się spodobać.

Co proponujemy? Ciesz się jesienią – wykorzystaj jej niepowtarzalne kolory i naturalne elementy. Wszystkie nasze dzisiejsze podpowiedzi to połączenie ekologii i minimalizmu, możesz ich więc użyć i przy okazji jesiennego eko-przyjęcia, kawy z przyjaciółką i zupełnie bez okazji.

Dodatkowy atut? Wszystkie są nie tylko modne, ale też praktyczne: kiedy nie będzie Ci już potrzebna dekoracja, wszystko z radością przygarną dzieci albo można to będzie… zjeść.

To nasza lista jesiennych dekoracji:

DYNIE I DYNIOWATE

Mają piękne kolory i ciekawe kształty – wcale nie musisz robić z dyni lampionu, żeby wykorzystać ją jako dekorację, czasami wystarczy, że… będzie.

LIŚCIE

Jesienne liście mają same zalety: po pierwsze mają piękne, bardzo różne kolory, po drugie ich zbieranie sprawi dzieciom mnóstwo frajdy, po trzecie możesz je wykorzystać na wiele sposobów – np. jako bukiet albo podstawki pod naczynia.

ZBOŻE

Piękne, złote kłosy to świetny pomysł na bukiet, wystarczy wstawić je do naczynia, a do tego nie potrzebują wody i nie zwiędną.

KASZTANY, ŻOŁĘDZIE

Prosto i pięknie – wystarczy je oczyścić i wrzucić do szklanego naczynia, żeby dobrze wyglądały. A kiedy Ci się znudzą, dzieci z radością przerobią je na jesienne ludziki.

ZIARNA KUKURYDZY

Zbyt proste? Naprawdę wystarczy wsypać je do przezroczystego naczynia, żeby uzyskać mniej typową dekorację.

JABŁKA

Wystarczy wybrać kilka ładnych egzemplarzy, dobrze je umyć i położyć na stole, do tego to jedyna z naszych propozycji, którą można od razu zjeść.

WRZOSY

Kolejny bardzo prosty i efektowny jesienny dodatek – doniczka wrzosów będzie świetnie wyglądać i na parapecie, i na stole.

Oczywiście, jeśli masz ochotę na coś bardziej skomplikowanego, możesz połączyć wybrane elementy i stworzyć wieńce, bukiety czy świeczniki z warzyw. Jeśli jednak chcesz postawić na prostotę, rzeczy z listy bez problemu zastąpią dekoracje – mniej często znaczy więcej.

To nasze 7 propozycji. Co dodałabyś do tej listy? Daj nam znać w komentarzu, chętnie ją rozszerzymy! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *