Strona główna » 10 powodów, dla których dzieci na weselu to dobry pomysł

Dzieci na weselu: 10 pomysłów na role dla maluchów

10 powodów, dla których dzieci na weselu to dobry pomysł

Zastanawiasz się, czy warto zaprosić dzieci na wesele? Wesele bez – i z małymi gośćmi to równie popularne opcje, obie mają swoje plusy i minusy. Tym razem nie będziemy przekonywać Cię do żadnej z nich, chcemy pokazać Ci coś zupełnie innego: jak mali ludzie mogą sprawić, że Twój wyjątkowy dzień będzie jeszcze piękniejszy.

Dodatkowy atut? Część z tych rozwiązań możesz spokojnie wykorzystać na dowolnych innych dorosłych imprezach, w których maluchy biorą udział.

Ale do rzeczy: oto nasza subiektywna lista „zadań”, które można przydzielić małym gościom podczas ślubu i wesela:

1. SYPANIE KWIATKÓW, NIESIENIE WELONU

to tradycyjne rozwiązania – małe dziewczynki będą dumne, mogąc pełnić taką ważną funkcję, dorośli będą rozczuleni – a przynajmniej uśmiechną się na taki widok :)

2. PODAWANIE OBRĄCZEK

kto powiedział, że o obrączki musi troszczyć się tylko drużba? Elegancko ubrane dziecko, trzymające na poduszeczce obrączki, z powodzeniem może dumnym krokiem wmaszerować „na scenę”

3. NAPISY

to u nas nowy pomysł: dzieci mogą przed, w trakcie albo pod koniec uroczystości przejść przed gośćmi z przygotowanymi wcześniej tabliczkami, np. „i żyli długo i szczęśliwie”, „zapraszamy na wesele” albo pasującymi tytułami czy cytatami z Waszych ulubionych piosenek i filmów – będzie oryginalnie i rozbawicie gości!

4. POMOC PRZY ZDJĘCIACH

marzą Wam się ciekawe zdjęcia? Dzieci mogą w tym pomóc – np. trzymając ramę, przez którą widać będzie Państwa Młodych

5. MALI SZPIEDZY

wystarczy dać dzieciom małe aparaty i listę zadań (pocałunek, para młoda, tort, selfie z parą młodą, taniec…), żeby poważnie zająć małych gości i zapewnić sobie zdjęcia z perspektywy, której nie uchwyci dla Was profesjonalny fotograf

6. ZDJĘCIA, ZDJĘCIA

Maluchy dodadzą życia i radości do najpoważniejszych zdjęć, do tego jeśli będą ubrane w kolory dominujące na sali weselnej (albo dostaną takie dodatki, np. muchy i kokardy, rowerek etc.), możecie liczyć na same niezapomniane zdjęcia z wesela.

7. LAURKI

Robienie wyjątkowych laurek to coś, w czym dzieci są prawdziwymi specjalistami – jednym z elementów weselnej zabawy może być uroczyste wręczenie ich Parze Młodej.

8. DEKORACJE

Jeśli dzieci mają osobny stolik, możecie spokojnie zrezygnować z uroczystych obrusów na rzecz wielkiej płachty papieru. Kredki obok (albo zamiast) serwetek też ucieszą najmłodszych, a Wam zapewnią niespotykany kawałek weselnej dekoracji.

9. ROZDAWANIE PREZENTÓW

O ile sypanie kwiatków to przeważnie zadanie dla dziewczynek, o tyle drobne prezenty dla gości, jak czekoladki czy magnesy, mogą wręczać wszystkie maluchy. Znów: one będą dumne z roli, którą otrzymały, Wy dostaniecie za to niepowtarzalne wrażenia i wspomnienia.

10. TAŃCE

Znasz film „Frozen”? Dzieci też go znają – i uwielbiają. Zaproście je na parkiet i puśćcie im „Mam tę moc” – jeśli zadbacie, żeby kamerzysta był w pobliżu, macie już dodatkowy poweselny drobiazg dla wszystkich gości – ociekające szczęściem i urokiem wideo dla wszystkich gości.

Chcesz zobaczy, jak to może wyglądać? Zajrzyj na naszą Pinterestową tablicę z inspiracjami dla dzieci na weselu.

To nasza bardzo subiektywna lista, na pewno nie ostateczna. Masz jeszcze inne pomysły na „zadania” podczas ślubu i wesela, które można przydzielić najmłodszym gościom? Podziel się nimi w komentarzu – z nami i przyszłymi Parami Młodymi :)

3 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *