Strona główna » Kosmos czy kapelusz – skąd się biorą ceny urodzin dla dzieci?

Kosmos czy kapelusz – skąd się biorą ceny urodzin dla dzieci?

Przeglądasz po raz kolejny strony w Internecie, pytasz znajomych i dalej nie wiesz, jakie urodziny wybrać i dlaczego czasem aż tak bardzo różnią się od siebie ceną? W tym poście zdradzimy Ci, z czego te różnice wynikają i co warto sprawdzić przed zamówieniem urodzin. Bo może się okazać, że najtańsze urodziny wcale nie są takie najtańsze, a do tego pochłoną sporo Twojego cennego czasu.

Nie ma jednej słusznej odpowiedzi, ile powinny kosztować dobre urodziny, składa się na to bardzo wiele czynników, m.in. plusy i minusy różnych opcji opisane w jednym z poprzednich postów. Tak naprawdę cena zależy od tego, co się w niej mieści, dlatego, wybierając urodziny, dobrze się przyjrzyj, co jest, a co nie jest wliczone w cenę podstawową. A przede wszystkim zastanów się, czego dokładnie chcesz – dzięki temu znacznie łatwiej znajdziesz opcje odpowiednie dla siebie i swojego dziecka.

Najczęściej w cenę wliczony jest określony czas zabawy, sala, animatorka, scenariusz, materiały potrzebne do przeprowadzenia zabaw. O co zapytać przy zamawianiu, żeby dowiedzieć się za co tak naprawdę płacisz?

ANIMATORZY

Ile jest animatorek?

Czy są obecne przy dzieciach cały czas? [to szczególnie ważne na salach, gdzie odbywają się jednocześnie różne imprezy]

CZAS

Ile trwają same urodziny?

Od kiedy jest liczony ten czas?

Ile czasu jest na przygotowanie sali przed urodzinami? [nie chcesz w dniu urodzin dowiedzieć się, że masz za to dopłacić!]

Czy sprzątanie sali jest wliczone w cenę podstawową wynajmu i ile czasu masz na zabranie rzeczy swoich i animatorek po zakończeniu zabawy?

MALI GOŚCIE

Dla ilu dzieci są to urodziny?

Czy podana liczba dzieci jest liczona z solenizantem, czy bez? [liczba dzieci przekłada się na liczbę animatorów i potrzebnych materiałów, a tym samym ma wpływ na cenę]

TEMAT

Czy urodziny mają scenariusz?

Wybierając temat, poproś o scenariusz zabaw. Czasem dodatkowo płatne są wybrane scenariusze zabaw – decydując się na nie, upewnij się, że rzeczywiście różnią są one czymś od tych podstawowych.

Czy animatorki mają przebrania?

DEKORACJE

Czy i jakie dokładnie dekoracje są w cenie?

POCZĘSTUNEK

Czy w cenie podstawowej jest jakiś poczęstunek?

Co dokładnie jest w poczęstunku? Zapytaj o jego jakość, bo ciasteczka ciasteczkom nie są równe!

Jeśli poczęstunek nie spełnia Twoich wymagań, czy można zamówić przekąski z zewnątrz?

CO NAJCZĘŚCIEJ MUSISZ ZORGANIZOWAĆ DODATKOWO?

Malowanie buziek i modelowanie balonów to atrakcje, za które zwykle będziesz musiała dopłacić – ich koszt to ok. 100 zł za grupę. Do tego dochodzi jeszcze tort, dekoracje, zastawa urodzinowa, małe upominki dla dzieci, czapeczki, trąbki czy inne akcesoria tematyczne, piniata, dojazd, jeśli organizujesz urodziny w domu.

W części sal zamówisz je bez problemu, trudniej jest w sytuacjach, kiedy organizujesz imprezę w domu, bo mało firm zapewnia kompleksowe usługi. Nie zapominaj, że jeśli zdecydujesz się samodzielnie zorganizować urodziny, kosztem, który poniesiesz, będzie Twój czas.

*

Od tych elementów będzie zależała cena urodzin dla dzieci. Jeśli nie zaplanujesz tego wcześniej i nie będziesz wiedziała, czego konkretnie oczekujesz, może okazać się, że nie dostajesz animatorki na cały czas trwania urodzin, będziesz musiała posprzątać salę w 5 minut, a dzieci do jedzenia dostaną tanie cukierki – pytanie, czy to urodziny, o których marzysz i za które zdecydowałaś się zapłacić.

A jak to wszystko przekłada się na konkretne kwoty? Na to pytanie trudno odpowiedzieć: to zależy od tego, czego oczekujesz.

  • Jeśli potrzebujesz, aby w kawiarni ktoś zorganizował 2 godziny zabaw dla dziesiątki dzieci, to ceny zaczynają się od ok. 400 zł.
  • Jeśli planujesz oryginalną imprezę w swoim ogrodzie, z dekoracjami i candy barem zorganizowaną w całości przez planerki urodzinowe, ceny zaczynają się od 1500 zł.

Wiemy, że niskie ceny i promocje czasami kuszą – wcale Ci ich nie odradzamy! Pamiętaj tylko, że może kryć się za nimi niska jakość – np. farb do malowania buzi czy przekąsek. Upewnij się, że spełnią Twoje oczekiwania, żeby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań. Sprawdź też, za co płacisz, a co musisz zorganizować dodatkowo – im więcej elementów zlecisz firmie zewnętrznej, tym wyższa będzie cena, ale też tym krótszy czas, jaki Ty sama na to poświęcisz.

Tyle od nas dzisiaj, czas na Twoje działanie: które elementy urodzin zlecasz komuś, a co i dlaczego wolisz zrobić sama? Czekamy na Twój komentarz! :)

*

Znasz kogoś, komu przyda się ten krótki przewodnik? Prześlij mu ten post:

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *