Strona główna » Jak zmniejszyć wysiłek i przyjmować gości (prawie) jak angielska królowa?

Jak zmniejszyć wysiłek i przyjmować gości (prawie) jak angielska królowa?

Zdradzimy Ci sekret: jeśli tylko to możliwe, wolimy pracować mądrze niż ciężko. Niby nic zaskakującego, a jednak w gonitwie codziennych spraw ludziom zdarza się zapominać o tej prostej zasadzie (tak, tak, nam też, chociaż bardzo tego nie lubimy). Ta zasada sprawdza się chyba w każdej dziedzinie, dlaczego więc nie zastosować jej w życiu towarzyskim? Nie zawsze możemy i chcemy organizować wystawny bankiet, wielki bal czy uroczystą galę, ale w większości przypadków można trochę podrasować dowolne spotkanie. Jak? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi. Wyzwanie na dziś: przy minimalnym wysiłku zamień dowolne spotkanie ze znajomymi w małe przyjęcie.

W jednym z poprzednich wpisów zastanawiałyśmy się, czym różni się spektakularny sukces towarzyski od standardowego niedzielnego obiadu, pisałyśmy już też o naszej ulubionej „sztuczce marketingowej” – czynniku WOW. Jak to się ma do zasady „pracuj mądrze, nie ciężko”? Czynnik WOW może być Twoim sprzymierzeńcem w drodze po koronę organizacyjnej królowej balu, wystarczy tylko zastanowić się, gdzie go wykorzystać.

To kilka naszych pomysłów na rzeczy, które nie wymagają dużego wysiłku, dają za to niezłe rezultaty – i które możesz zastosować właściwie od razu:

 • Planujesz imprezę z wyprzedzeniem? Zaproszenia z wymaganym potwierdzeniem ułatwią Ci rozsadzanie gości i planowanie wielkości menu.
 • Obrus, bieżnik, serwetki, słomki – dodatkowe punkty dostajesz za dopasowanie ich do zasłon, kwiatów albo ogólnego wystroju pokoju czy mieszkania.
 • Jaki jeden element dekoracyjny możesz dodać do dań, które chcesz zaserwować – zioła albo sos do ozdoby talerza, efektowny wzór na kawie, kostki lodu z owocami w środku?
 • Masz dzieci? Mogą zabawić się w lokajów i z poważnymi minami odbierać od gości wierzchnie nakrycia.
 • Wiemy, czasami czeka się na bardzo ważny telefon. Ale przeważnie zerkamy na komórkę odruchowo – może więc postawisz przy drzwiach wejściowych koszyk albo pudełko na elektronikę? Czas i pełna uwaga to towar coraz bardziej luksusowy.
 • Koleżanka wpadła tylko na kawę? Możesz zaproponować jej różne rodzaje kawy, różne sposoby parzenia albo różne rodzaje cukru czy mleka – każda z tych zmian będzie miłą odmianą.
 • Drobiazg (np. czekoladka) na każdym talerzu z pewnością wywoła uśmiech na twarzach gości.
  Nawet jeśli nie masz swoich dzieci, a odwiedzają Cię znajomi z dziećmi, warto mieć zaplanowane jakieś atrakcje dla najmłodszych. Papier i kredki to już niezły początek!
 • Impreza w ogrodzie? Przygotuj wcześniej koce i coś przeciwko komarom.
 • Może warto podziękować gościom za wizytę? Dobre słowo możesz uzupełnić kartką albo drobnym, niekrępującym podarunkiem.

To, oczywiście, tylko początek listy, możesz wydłużać ją w nieskończoność. Mamy nadzieję, że zaiskrzyło i już teraz masz pomysł, co możesz dodać do własnych spotkań. Bo naprawdę chcemy, żeby żyło Ci się przyjemniej: bez względu na to, czy odwiedza Cię przyjaciółka, czy organizujesz imprezę imieninową, czy teściowie wpadają z niezapowiedzianą wizytą – to nie musi być trudne!

A teraz, jak zwykle z nami, czas na działanie: co łatwo możesz dodać do Twojego najbliższego spotkania? A może jest coś, co Twoim zdaniem warto mieć zawsze pod ręką, jak serwetki albo czekoladki? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzu!

Znasz kogoś, kto może skorzystać z tego pomysłu? Podziel się z nim:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *