Strona główna » Jeden prosty krok, który uprzyjemni Twoje życie i poprawi relacje – w pracy i w domu

Jeden prosty krok, który uprzyjemni Twoje życie i poprawi relacje – w pracy i w domu

Wiesz, że istnieje przynajmniej jedna technika marketingowa, którą uwielbiasz? My też – nawet kiedy jesteśmy jej świadome. To zaskakująco prosty trick, który możesz zastosować prawie w każdej dziedzinie życia, żeby (jeszcze bardziej) poprawić swój wizerunek, związek, życie rodzinne, stosunki w pracy, wyniki Twojej firmy albo… imprezę. Brzmi zbyt dobrze, żeby było prawdziwe? A jednak!

„Czynnik WOW” to prosty koncept, który rzeczywiście działa jak magiczna różdżka, nawet kiedy stosuje go wielka korporacja na tysiącach swoich klientów. Dlaczego w takim razie nie jest bardziej popularny? Bo przeważnie wymaga (szczerego) zainteresowania otoczeniem i pomysłowości. Idea jest prosta: musisz dawać drugiej osobie znacznie więcej, niż oczekuje – szczególnie tam, gdzie nie spodziewa się niczego niezwykłego. Jest też dodatkowa korzyść: masz pełną władzę nad tym, jaką rzeczywistość wokół siebie kreujesz. Dlaczego nie miałaby być trochę bardziej WOW? :)

Rozłóżmy teorię na czynniki pierwsze, to kilka życiowych przykładów:

  • obiad podany na zastawie, która zwykle czeka na specjalne okazje
  • przyniesienie ciastek do pracy
  • wysłanie kartki z życzeniami bez okazji
  • kwiaty na stole podczas śniadania
  • kawa w pracy z prostym wzorem na mleku
  • ręcznie zapakowany prezent
  • uśmiech do pani w urzędzie skarbowym
  • pudełko z wypisanymi komplementami i dobrymi życzeniami stojące przy drzwiach (biura, mieszkania, pokoju…)

Oczywiście, to mogą być rzeczy bardziej skomplikowane – ale jak widzisz, wcale nie muszą. Kluczem jest to, że nie potrzebujesz specjalnych okazji do zrobienia specjalnych rzeczy dla kogoś innego. Wszystko zależy od naszych oczekiwań, a te przy aktualnym tempie życia przeważnie nie są zbyt wysokie, ale też każda z osób, które znasz, co innego uznaje za standard, dlatego tak ważne jest szczere zainteresowanie drugą stroną. Masz chwilę, żeby zwolnić i zrobić coś nieoczekiwanego dla najbliższych? Dobrze przemyślane drobiazgi sprawiają, że czujemy się wyjątkowi. Nie ma osoby, która tego nie lubi. Obiecujemy, że nie będziesz musiała długo czekać na efekty!

Znasz już nasz ulubiony trick – w pracy i życiu prywatnym. Ale! Inspiracja bez działania niczego nie zmienia, co powiesz na małe wyzwanie? Oto zadanie: zastanów się, jak możesz wykorzystać ten pomysł jeszcze dzisiaj. Na kim możesz sprawdzić, czy rzeczywiście działa? Najlepiej właśnie teraz? Napisz nam w komentarzu, co wymyśliłaś i jaki był efekt! A jeśli już stosujesz czynnik WOW, powiedz nam: jak i kiedy, może ktoś skorzysta z Twojego pomysłu?

Podobał Ci się ten tekst? A może znasz kogoś, komu się przyda? Będzie nam miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *